NAŠE PRÁCE

Kooperativa: Design identity, sociálnych sietí a blogu Preistotu.sk

Blog Preistotu.sk je projektom spoločnosti Kooperativa, v ktorom sa môžu čitatelia dozvedieť užitočné rady a tipy na rôzne témy, ako napríklad bývanie, rodina alebo cestovanie. Našou úlohou bolo nastaviť identitu značke Preistotu.sk s dôrazom na jej využitie v online priestore samotného blogu a taktiež na sociálnych sieťach.

Vizuálny štýl nového loga mal byť moderný a minimalistický, ale zároveň určitým spôsobom previazaný na tému blogu a užitočných informácií.

Design loga

Blog Preistotu.sk mal vytvorené svoje logo, ktoré však pôsobilo nemoderne a nebolo vhodne použiteľné v online prostredí.

 

Náš proces nastavenia identity preto začal vytvorením nového loga Preistotu.sk, pričom sme chceli zachovať niektoré dôležité vizuálne prvky použité v pôvodnom logu, ako človek alebo domov. Vizuálny štýl nového loga mal byť moderný a minimalistický, s využitím symbolu, ktorý funguje aj samostatne a výraznej typografickej časti. Zároveň malo byť logo určitým spôsobom previazané na tému blogu a užitočných informácií.

 

Vo finále sme vytvorili logo obsahujúce všetky základné témy, ktoré s blogom Preistotu.sk súvisia – pero (blog), človek (rodina), domov, zámok (bezpečnosť).

Sociálne siete

Okrem vytvorenia samotného loga sme novú identitu Preistotu.sk nastavovali aj s dôrazom na sociálnu sieť Instagram.

 

Symbol loga umiestnený ako profilová fotka vytvoril vhodný základ pre branding tohto profilu. Vytvorili sme set ikon použitých do „highlights“, ktoré zodpovedali jednotlivým témam rozoberaným na blogu a v postoch.

 

Instagram posty dostali jednotný vizuálny štýl a nastavili sme spôsob striedania fotografických postov a postov s využitím grafických prvkov s textom – tipmi a zaujímavými informáciami. Instagram Stories sme po vzore vizuálu postov vytvorili s minimalistickými animáciami.

Design blogu Preistotu.sk

Blog Preistotu.sk sme navrhli s dôrazom na vyniknutie obsahu, ktorý na ňom bude publikovaný a ľahkosť používania a orientácie pre jeho návštevníkov. Na úvodnej stránke nájdete prehľadne usporiadané najnovšie články a zároveň sekciu odporúčaných článkov, kde vie správca webu umiestňovať články, ktoré chce dať do popredia.

 

Jednotlivé témy blogových článkov sú usporiadané do tématických celkov, takže každý si pomocou hlavného menu nájde tému, ktorá ho najviac zaujíma a prezerá si články iba z nej.

 

Samozrejmosťou je responzívne prispôsobenie vizuálu webstránky pre všetky bežne používané zariadenia.