Technológie verzus ľudia

Akú úlohu by mala technológia zohrávať pri budovaní úspešného podniku? Ako sa môže technológia, ktorá je často obviňovaná z depersonalizovania a izolovania ľudského kontaktu, začleniť do širšej stratégie ľudských zdrojov?

Musíme zisťovať, ako nám technológia môže pomôcť budovať vzťahy, nie ich nahrádzať. Spoločnosť MediaCom je poháňaná jej ľuďmi a ich vzťahmi. Je úžasné vidieť našich talentovaných ľudí plných nápadov, ako sú motivovaní a zanietení zdieľať svoje poznatky a riešenia,, keď sú takí plní kreativity, že doslova nemôžu obsedieť. Vtedy naši ľudia bezhranične veria, že môžu ovplyvniť naše podnikanie, rozvíjať podnikanie našich klientov a učiť sa a ovplyvňovať širšiu spoločnosť, v ktorej žijú a pracujú.

To je People First v praxi. V tejto súvislosti nás posúva vpred naša vášeň, naša viera a pocit spolupatričnosti, nie technológia. Technológia nám pomáha spracovať rozsiahle súbory dát, ktoré umožňujú našim tímom premeniť ľudské správanie na reálne použiteľné riešenia pre našich klientov založené na dátach. Bezpochyby umožňuje a podnecuje naše nápady a je jadrom toho, ako pracujeme. Určite by však mali fungovať technológie aj tak, že nám pomôžu vybudovať správne prostredie a priestor pre „ľudské čaro“.

V spoločnosti MediaCom v súčasnosti predstavujeme prvého chatbota pre zamestnancov s menom Amber. Amber sa bude pravidelne stretávať s našimi ľuďmi v kľúčových momentoch ich pracovnej kariéry (napríklad krátko po nástupe alebo po prvom roku) a pomôže nám získať informácie o ich dôvere, zaradení a pocite príslušnosti k MediaCom-u. Je to jednoduchý nástroj, ktorý nám pomôže pochopiť na globálnej úrovni postoje a skúsenosti našich ľudí. Amber bude mať zásadný význam pri identifikácii, pochopení a predpovedaní budúceho správania a umožní rýchlo vyriešiť jednotlivé problémy alebo obavy.

Pohľad do budúcnosti

Ako vstupujeme do roku 2020, technológia zaujme čoraz ústrednejšie miesto v budovaní firemnej kultúry a vytváraní personalizovaných, vysoko hodnotných vzťahov zamestnancov založených na skúsenostiach. Postupne budú mnohé podniky aplikovať technológie na posilnenie svojich stratégií v oblasti ľudských zdrojov. Konkrétne v našom podnikaní uvažujeme aj o tom, ako môžeme využiť technológie na efektívnejšie tvorenie tímových štruktúr, ktoré sa prispôsobujú meniacim sa obchodným modelom našich klientov.

4 spôsoby, ktorými môžete používať technológie, ktoré dávajú ľudí na prvé miesto

1. Používajte technológiu na automatizáciu procesov.

Týmto spôsobom môžete svojim ľuďom ukázať, že môžu pridávať skutočnú hodnotu prostredníctvom myslenia a porozumenia alebo zameraním sa na budovanie silnejších vzťahov s klientmi. Necháte ich čarovať.

2. Použite technológiu na spájanie ľudí.

Uľahčite to tímom – najmä tým, ktoré majú sídlo v rôznych kanceláriách – komunikáciou prostredníctvom platforiem typu chat. To môže vytvoriť prirodzenejší a kreatívnejší rozhovor, ako je formálny e-mail a viesť k tvorivejšiemu prístupu.

3. Využite technológie na podporu udržania si talentov.

Technológie nám umožňujú merať zapojenie zamestnancov a porozumieť momentom, keď ľudia uvažujú o odchode a prečo. Talent je rozhodujúci pre úspech vášho podnikania a technológia vám môže pomôcť udržať si vašich najlepších ľudí.

4. Použite technológiu na pochopenie potrieb.

Počet a typ ľudí potrebných pre konkrétnu úlohu sa bude meniť a bude sa vyvíjať v priebehu práce. Technológia vám môže pomôcť pri vytváraní agilných riešení v oblasti zdrojov, ktoré sa môžu flexibilne prispôsobovať meniacim sa potrebám vášho podnikania a vašich klientov.

 

Tento článok bol v pôvodnom znení publikovaný v MediaCom Blink.

Autor:

Claire Lawrence, CPO MediaCom

Zdieľať:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
MediaCom Blog

Súvisiace články

Vyhodna SEO ponuka

Čo by mala obsahovať kvalitná SEO ponuka?

Aké základné náležitosti by mala obsahovať dobrá SEO ponuka a ako k nej pristupujeme v MediaCom-e? Dôležité je uvedomiť si, že každý zákazník má individuálne ciele a možnosti. Tie

Ako namiešať správny tímový koktail?

Na to, aby ste identifikovali a využili príležitosti na rast, potrebujete vybudovať správny tím. Typ osobnosti je pritom rovnako dôležitý ako technické zručnosti. Tím je

Našli ste, čo ste hľadali?

Napíšte nám, s čím potrebujete pomôcť a získajte úvodnú konzultáciu zadarmo!