NAŠE PRÁCE

Volkswagen:
Design webstránky Volkswagen Blog

Ak sa zaujímate o obsah zo sveta auto-moto, určite vám neunikol projekt nášho klienta Volkswagen – Volkswagen Blog. Môžete na ňom nájsť najnovšie informácie o modeloch Volkswagen, exkluzívne dojmy z prvých jázd nových modelov, tipy a triky a množstvo ďalších užitočných článkov. Našou úlohou bol design nového blogu.

Našim cieľom bolo vytvoriť vizuálne moderný a čistý web, ktorý sa jednoducho používa a umožní vyniknúť kvalitnému obsahu.

Design webu

Volkswagen Blog je platforma, na ktorej sa tvorí a zhromažďuje veľké množstvo obsahu. Prioritou pre nás bolo preto vytvoriť vizuálne moderný a čistý web, ktorý bude prirodzene jednoduchý na používanie. Najvačší dôraz sme pri tom kládli na samotný obsah. Samozrejmosťou bolo prepojenie na všetky brandové sociálne siete, ako napr. Instagram, pomocou vstavaného feedu.

 

Web sme samozrejme navrhli plne responzívny, teda nielen pre zobrazenie na počítači, ale aj s ohľadom na využívanie mobilov/tabletov.

 

Medzi zaujímavé funkcie blogu patrí napr. grafické znázornenie postupu v čítaní článku pomocou modrej pohyblivej lišty alebo odhad času, ktorý zaberie prečítanie konkrétneho článku.

Každá sekcia blogu bola navrhnutá s ohľadom na výrazné vizuály a dobrú čitateľnosť textov na všetkých zariadeniach. Taktiež sme prepracovali štruktúru samotného webu tak, aby sa používateľ ľahko dostal k obsahu v téme, ktorá ho zaujíma. Nato sme využili veľké full-screen menu s rozdelením tém podľa kategórií, ale aj samotných modelov Volkswagen.

 

Celý web sme s klientom vyladili pomocou prototyping toolu, vďaka ktorému si mohol celý web vyskúšať ešte predtým, ako začal proces jeho programovania.